Parashikimi i motit për Kosovë

Parashikimi i motit për Kosovë

Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare, temperaturat parashihen të lëvizin ndërmjet 16 dhe 21 °C. Do të fryjë erë e lehtë mesatare nga drejtimi i veriperëndimit.

Dita e shtunë do të jetë kryesisht me mot të vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat parashihen të lëvizin ndërmjet 14 dhe 23 °C.

Mëngjesi i së dieles do të jetë me shi, kurse gjatë ditë moti do të jetë pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin prej 15 deri në 20 °C. /Motilokal.com