Tërmeti dridh Prizrenin

Tërmeti dridh Prizrenin

Një tërmet i lehët është regjistruar sot rreth orës 09:26 në Kosovë.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitudë 2.9 shkallë të rihterit dhe epiqendra e tij ka qenë në fshatin Gjinoc të Suharekës rreth 55 kilometra në jugperëndim të Prishtinës, 8 kilometra në lindje të Prizrenit dhe 9 kilometra në jug të fshatit Gjinoc./Motilokal.com