Mësoni çfarë moti parashihet të mbajë në Kosovë

Mësoni çfarë moti parashihet të mbajë në Kosovë

Sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, mundësi për riga lokale shiu.

Dita e shtunë parashihet të jetë me mot pothuajse të kthjellët e me diell, në pjesën e parë të ditës mundësi për riga të dobëta shiu.

E diela parashihet të mbajë mot pjesërisht të vranët dhe diell, kohëpaskohe edhe riga të dobëta shiu.

/Motilokal.com