Ç'surprizash ka përgatitur moti këtë fillim jave në Maqedoni?

Ç'surprizash ka përgatitur moti këtë fillim jave në Maqedoni?

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë paradite me vranësira të pjesshme, nga mesdita do të jetë i paqëndrueshme me reshje lokale të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë. Në disa vende proceset do të jenë më intensive me kushte për paraqitje të izoluar të breshrit.

Dita e martë do të mbajë paradite me diell e vranësira mesatare, nga mesdita jostabile me reshje lokale të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë, e kushte për paraqitje breshëri.

E mërkura do të jetë paradite me diell e vranësira mesatare, pasdite jostabile me reshje lokale shiu të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë në formë stuhie me kushte për shfaqje të izoluar të breshrit.

/Motilokal.com