Po bëni plane për fundjavë? Ky është parashikimi i motit në Zvicër

Po bëni plane për fundjavë? Ky është parashikimi i motit në Zvicër

Moti të shtunën në Bazel do të mbajë pjesërisht me re e diell. Temperaturat për ditën e shtunë do të luhatën nga 15 deri në 25 °C. E diela do të mbajë mot me vranësira e diell. Termometri pritet të shënon temperatura prej 16 deri në 27 °C.

Parashikimi i motit për ditën e shtunë në Cyrih do të jetë me vranësira e diell. Temperaturat gjatë kësaj dite do të sillen nga 14 deri në 24 °C. Dita e diel parashihet të mbajë mot pjesërisht me re e diell. Temperaturat do të lëvizin nga 15 deri në 25 °C.

Të shtunën në Gjenevë moti do të jetë pjesërisht me vranësira, riga shiu dhe diell. Temperaturat do të lëvizin nga 18 deri në 21 °C. Moti të dielën parashihet pjesërisht me re e diell. Temperaturat do të sillen nga 17 deri në 25 °C.

Në Lozanë të shtunën do të mbajë mot me diell dhe vranësira. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 18 deri në 20 °C. Të dielën pritet mot i ngjashëm. Temperaturat do të sillen nga 18 deri në 26 °C.

Ndërsa në Lugano të shtunën do të mbajë mot me vranësira e reshje lokale shiu. Termometri pritet të shënojë temperatura prej 18 deri në 20. Parashikimi i motit për të dielën pjesërisht me vranësira e riga lokale shiu. Temperaturat do të luhaten nga 19 deri në 23 °C

/Motilokal.com