Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Shqipëri?

Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Shqipëri?

Moti të shtunën në Shqipëri do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime e vranësira të cilat në orët e mesditës dhe pasdites pritet të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët vetëm përgjatë relieveve malore.

Të shtunën termometri pritet të shënojë temperatura prej 22 deri në 27 °C.

/Motilokal.com