Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Kosovë?

Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Kosovë?

Moti të shtunën në Kosovë parashihet me diell dhe vranësira. Ndërsa orëve të pasditeve mundësi për rrebeshe shiu, kryesisht rreth viseve malore.

Të shtunën termometri pritet të shënojë temperatura prej 17 deri në 26 °C.

/Motilokal.com