Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Maqedoni?

Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Maqedoni?

Moti të shtunën në Maqedoni parashikohet të jetë pjesërisht me vranësira e diell dhe jostabile me reshje lokale të dendura shiu dhe bubullima, sidomos pasdite. Kryesisht në pjesët lindore proceset do të jenë lokalisht më intensive në formë stuhie me erë të fortë dhe breshër.

Të shtunën termometri pritet të shënojë temperatura prej 19 deri në 27 °C.

/Motilokal.com