Ky është parashikimi i motit për këtë javë në Shqipëri

Ky është parashikimi i motit për këtë javë në Shqipëri

Moti në Shqipëri do të jetë nën ndikimin të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Të hënën pritet të mbajë mot me diell dhe nxehtë, rreth viseve malore mundësi për rrebeshe të shkurtra shiu.

Ditën e martë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, përreth viseve malore parashihen të reshura shiu.

E mërkura parashikohet të jetë me mot të kryesisht me diell e vranësira kalimtare, mundësi për ndonjë rrebesh shiu kryesisht zonave malore.

/Motilokal.com