Ky është parashikimi i motit për këtë javë në Maqedoninë Veriore

Ky është parashikimi i motit për këtë javë në Maqedoninë Veriore

Moti të hënën në Maqedoninë e Veriut do të jetë Me diell e vranësira të ulëta deri në mesatare, pasdite kryesisht në zonat malore do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të reshjeve afatshkurtra.

Dita e martë do të mbajë mot Pjesërisht me vranësira, pasdite, sidomos në pjesët veriore do të ketë reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë e fortë.

E mërkura do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të rrëmbyeshme lokale, bubullima dhe erë të fortë, në formë stuhie.

/Motilokal.com