Ky është parashikimi i motit për këtë fillim jave në Mal të Zi

Ky është parashikimi i motit për këtë fillim jave në Mal të Zi

Moti gjatë ditëve të javës në Mal të Zi do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira e reshje shiu, kryesisht zonave malore.

Dita e hënë në Mal të Zi pritet të jetë kryesisht me diell dhe nxehtë, rreth zonave malore prite rrebeshe shiu.

Gjatë ditës së martë, moti pritet të jetë pjesërisht me vranësira dhe diell, në viset malore parashihen reshje shiu.

E mërkura pritet të mbajë me diell dhe vranësira e riga lokale shiu, më shumë të reshura përreth zonave malore.

/Motilokal.com