Moti për ditën e martë në Shqipëri

Moti për ditën e martë në Shqipëri

Moti të martën në Shqipëri do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht me diell, vranësira në orët e mesditës dhe pasdites pritet të pasohen me rrebeshe shiu përgjatë relieveve malore.

Të martën termometri pritet të shënojë temperatura prej 22 deri në 30 °C.

/Motilokal.com