Moti për ditën e martë në Maqedoni

Moti për ditën e martë në Maqedoni

Moti të martën në Maqedoni parashihet paraditja me diell e vranësira mesatare. Pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima, lokalisht në formë stuhie.

Të martën termometri pritet të shënojë temperatura prej 19 deri në 28 °C.

/Motilokal.com