Moti për ditën e mërkurë në Shqipëri

Moti për ditën e mërkurë në Shqipëri

Moti të mërkurën në Shqipëri do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht me diell, vranësira në orët e mesditës dhe pasdites pritet të pasohen me rrebeshe shiu përgjatë relieveve malore.

Të mërkurën termometri pritet të shënojë temperatura prej 23 deri në 29 °C.

/Motilokal.com