Moti për ditën e mërkurë në Kosovë

Moti për ditën e mërkurë në Kosovë

Moti të mërkurën në Kosovë parashihet mëngjesi me mjegull, kryesisht në ultësira, ditën me diell dhe vranësira. Ndërsa orëve të pasditeve parashihen rrebeshe shiu dhe bubullima.

Të mërkurën termometri pritet të shënojë temperatura prej 17 deri në 26 °C.

/Motilokal.com