Diell apo shi? Çfarë moti parashihet të mbajë në Shqipëri

Diell apo shi? Çfarë moti parashihet të mbajë në Shqipëri

Moti në Shqipëri të premten do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Gjatë kësaj dite parashikohet fillimisht i kthjellët e më pas zhvillim të vranësirave në mesditë.

E shtuna parashihet të mbajë mot me kthjellime dhe vranësira. Ndërsa nga orët e pasdite në disa zona të vendit  prite reshje shiu, në formën e rrebesheve dhe shtrëngatave të shoqëruara me bubullima.

Dita e fundit e javës e diela kryesisht me vranësira e reshje të dendura shiu, të shoqëruara me stuhi, bubullima, rrufe dhe breshër.

/Motilokal.com