Diell apo shi? Çfarë moti parashihet të mbajë në Kosovë

Diell apo shi? Çfarë moti parashihet të mbajë në Kosovë

Moti të premten në Kosovë do të jetë kryesisht me diell dhe nxehtë. Parashihen edhe erëra herë-herë të forta.

Të shtunën parashihet mot kryesisht me diell dhe nxehtë, pasdite mundësi për rrebeshe shiu e bubullima.

E diela parashihet të mbajë mot kryesisht me vranësira, parashihe reshje shiu, në formën e rrebeshe dhe stuhive të shoqëruara me bubullima e rrufe, mundësi edhe për breshër në disa zona të vendit.

/Motilokal.com