Diell apo shi? Çfarë moti parashihet të mbajë në Maqedoni

Diell apo shi? Çfarë moti parashihet të mbajë në Maqedoni

Moti të premten në Maqedoni do të mbajë me diell dhe ngrohtë, me vranësira të ulëta deri në mesatare.

Dita e shtunë do të jetë me diell dhe mbi mesatare ngrohtë, me vranësira të ulëta deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu.

E diela pritet të mbajë pjesërisht me vranësira, disa vende me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.

/Motilokal.com