Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Kosovë

Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Kosovë

Moti të premten në Kosovë do të jetë kryesisht me diell. Pasdite parashihen rrebeshe shiu rreth viseve malore.

Të shtunën parashihet mot kryesisht me diell dhe pak më ngrohtë në mesditë, mbrëmjet dhe mëngjes janë më freskëta.

E diela parashihet të mbajë mot me reshje të lehta shiu, për shkak të depërtimit të një sistemi frontal.

/Motilokal.com