Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Zvicër

Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Zvicër

Moti të shtunën në Bazel do të mbajë pjesërisht me vranësira e diell. Temperaturat për ditën e shtunë do të luhatën nga 12 deri në 21 °C. E diela do të mbajë mot kryesisht me diell. Termometri pritet të shënon temperatura prej 10 deri në 23 °C.

Parashikimi i motit për ditën e shtunë në Cyrih do të jetë me vranësira e diell. Temperaturat gjatë kësaj dite do të sillen nga 14 deri në 20 °C. Dita e diel parashihet të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 10 deri në 21 °C.

Të shtunën në Gjenevë moti do të jetë pothuajse i kthjellët dhe pjesërisht me vranësira. Temperaturat do të lëvizin nga 14 deri në 21 °C. Moti të dielën parashihet me diell. Temperaturat do të sillen nga 13 deri në 22 °C.

Në Lozanë të shtunën do të mbajë mot pothuajse i kthjellët dhe diell. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 15 deri në 21 °C. Të dielën pritet mot me diell. Temperaturat do të sillen nga 14 deri në 23 °C.

Ndërsa në Lugano të shtunën do të mbajë mot pjesërisht me vranësira e diell. Termometri pritet të shënojë temperatura prej 16 deri në 25. Parashikimi i motit për të dielën me kthjellime e diell. Temperaturat do të luhaten nga 15 deri në 24 °C

/Motilokal.com