Mësoni çfarë moti na pret të shtunën në Shqipëri

Mësoni çfarë moti na pret të shtunën në Shqipëri

Moti të shtunën në Shqipëri parashikohet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme, falë masave ajrore relativisht te thata. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare përgjatë relieveve kodrinore-malore. Reshje të dobëta shiu do të jenë prezente në majat e maleve në jug të vendit.

Të shtunën termometri pritet të shënojë temperatura prej 19 deri në 26 °C.

/Motilokal.com