Mësoni çfarë moti na pret të dielën në Shqipëri

Mësoni çfarë moti na pret të dielën në Shqipëri

Moti të dielën në Shqipëri parashikohet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme, falë masave ajrore relativisht te thata. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare përgjatë relieveve kodrinore-malore.

Të dielën termometri pritet të shënojë temperatura prej 19 deri në 27 °C.

/Motilokal.com