Mësoni çfarë moti na pret të dielën në Maqedoni

Mësoni çfarë moti na pret të dielën në Maqedoni

Moti të dielën në Maqedoni parashihet me diell dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu (ku shpejtësia vende-vende do të jetë mbi 60 km/h).

Të dielën termometri pritet të shënojë temperatura prej 16 deri në 23 °C.

/Motilokal.com