Çadrat me veti, moti sot me reshje shiu në Kosovë

Çadrat me veti, moti sot me reshje shiu në Kosovë

Gjatë ditëve në vijim, në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe herë-herë me reshje shiu. Në viset malore parashihet të ketë reshje bore.

Parashikimi i motit për ditën e sotme do të jetë pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin nga 3 deri në 7 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të veriut.

E enjtja do të mbajë mot të kthjellët. Temperaturat pritet të lëvizin prej 0 deri në 9 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të jugperëndimit./Motilokal.com