Si do të jetë moti sot dhe nesër në Maqedoni?

Si do të jetë moti sot dhe nesër në Maqedoni?

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me reshje shiu. Temperaturat për ditën e sotme do të lëvizin nga 5 deri në 9 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 1 m/s në drejtim të perëndim-jugperëndimit.

E enjtja do të mbajë mot i kthjellët. Temperaturat pritet të luhatën prej -1 deri në 10 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 1 m/s në drejtim të lindje-verilindjes./Motilokal.com