Mbani ombrellat me veti, moti në Shqipëri do të jetë me shi

Mbani ombrellat me veti, moti në Shqipëri do të jetë me shi

Moti për këtë fundjavë në vendin tonë do të mbajë mot me reshje shiu dhe me diell. Në pjesën më të madhe të Shqipërisë gradualisht nisin reshjet e shiut me intensitet të ulët (në jugperëndim-veriperëndim lokalisht mesatar në formë shtrëngatash).

Moti për ditën e premte në vendin tonë do të mbajë mot i kthjellët. Temperaturat do të luhatën nga 10 deri në 11 °C. Era do të fryje me shpejtësi 3 m/s në drejtim të jugut.

Të shtunën moti do të jetë i kthjellët. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 3 deri në 14 °C.

Edhe e diela do të mbajë mot i kthjellët. Temperaturat do të sillen prej 5 deri në 15 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të perëndim-veriperëndimit./Motilokal.com