Moti në Shqipëri: Ja si pritet të mbajë dita e martë

Moti në Shqipëri: Ja si pritet të mbajë dita e martë

Të martën në Shqipëri parashikohet të mbajë mot i paqëndrueshëm me reshje të herëpasherëshme shiu në formë rrebeshesh dhe stuhive. Reshjet e bore priten në Alpe dhe zonat malore kryesisht në lindje.

Termometri të martën pritet të shënojë temperatura prej 13 deri në 19 °C.

/Motilokal.com