Parashikimi i motit për ditën e sotme në Shqipëri: Në mbrëmje priten reshje shiu

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Shqipëri: Në mbrëmje priten reshje shiu

Moti me diell do të na shoqëron edhe gjatë ditës së sotme deri në mbrëmje kur edhe fillojnë vranësirat dhe reshjet e lehta shiu, duke vazhduar deri nesër pasdite.

Sipas parashikimit të motilokal.com, moti në Shqipëri do të mbajë mëngjesi i kthjellët, ndërsa mesdita pjesërisht me re, në mbrëmje pritet të fillojnë reshjet e shiut. Temperaturat për ditën e sotme do të luhatën nga 9 deri në 16 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të jug-jugperëndimit.

E enjtja do të jetë mëngjesi me shi, kurse mesdita pjesërisht me re. Temperaturat parashihen të lëvizin prej 8 deri në 10 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të veriperëndimit./Motilokal.com