Moti sot në Kosovë me diell dhe vranësira, nesër me reshje bore dhe shi

Moti sot në Kosovë me diell dhe vranësira, nesër me reshje bore dhe shi

Gjatë ditës se sotme moti në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 3 deri në 9 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të veriut.

E enjtja do të mbajë mot me reshje bore dhe me shi. Temperaturat pritet të lëvizin prej 1 deri në 3 °C. Era do të fryje me shpejtësi 5 m/s në drejtim të veriut./Motilokal.com