Si pritet të jetë moti sot dhe nesër në Maqedoni?

Si pritet të jetë moti sot dhe nesër në Maqedoni?

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mëngjesi i kthjellët, ndërsa mesdita pjesërisht me re. Temperaturat për ditën e sotme do të lëvizin nga 5 deri në 11 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 1 m/s në drejtim të jugut.

E enjtja do të mbajë mot me reshje shiu. Temperaturat pritet të luhatën prej 4 deri në 6 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 2 m/s në drejtim të perëndim-jugperëndimit./Motilokal.com