Regjistrohen dridhje të lehta tërmeti në Shijak, lëkundjet ndjehen në Tiranë

Regjistrohen dridhje të lehta tërmeti në Shijak, lëkundjet ndjehen në Tiranë

Një tërmet i lehtë ka dridhur mbrëmjen e sotme Shqipërinë. Tërmeti me magnitudë 3.1 i shkallës rihter ka qenë me epiqendër Shijakun.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra larg Shijakut, 28 kilometra larg Tiranës dhe është ndjerë pak edhe në kryeqytet.

Dridhje të lehta si kjo nuk ka vend për shqetësim./Motilokal.com