Mësojeni çfarë moti do të kemi të mërkurën në Shqipëri

Mësojeni çfarë moti do të kemi të mërkurën në Shqipëri

Gjatë ditës së mërkurë moti në Shqipëri do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të thata me origjinë jugperëndimore. Moti pritet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare.

Termometri të mërkurën pritet të shënojë temperatura prej 9 deri në 21 °C.

/Motilokal.com