Moti: Shihni se si do të mbajë të mërkurën në Shqipëri

Moti: Shihni se si do të mbajë të mërkurën në Shqipëri

Moti në Shqipëri të mërkurën pritet të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike si rezultat i aktivitetit të masave ajrore të thata dhe të ngrohta me origjinë jugore. Parashikohet mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Termometri të mërkurën pritet të shënojë temperatura prej 12 deri në 19 °C.

/Motilokal.com