Moti në Shqipëri: Si do të ndryshojnë temperaturat në ditët e ardhshme?

Moti në Shqipëri: Si do të ndryshojnë temperaturat në ditët e ardhshme?

Moti të premten në Shqipëri pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme, ku parashikohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

E shtuna pritet të mbajë mot kryesisht me vranësira e reshje shiu.

Dita e fundit e javës e diela do të jetë paradite me mot të vranët dhe reshje lokale shiu, ndërsa pasdite pjesërisht me re dhe periudha me diell.

/Motilokal.com