Moti në Maqedoni: Si do të ndryshojnë temperaturat në ditët e ardhshme?

Moti në Maqedoni: Si do të ndryshojnë temperaturat në ditët e ardhshme?

Moti të premten në Maqedoni do të mbajë me diell dhe ngrohtë e vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare kryesisht nga drejtimi veriperëndimor. Në orët e pasdites do të ketë dukuri të izoluar të jostabilitetit me reshje të shkurtra shiu dhe stuhi.

Dita e shtunë do të jetë mëngjesi me diell dhe ngrohtë e vranësira mesatare. Pasdite, e sidomos në orët e mbrëmjes dhe të natës do të jetë i paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima lokale, më tepër në formë stuhie.

E diela pritet të mbajë pjesërisht i vranët dhe i paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima lokale, herë pas here në formë stuhie.

/Motilokal.com