Ja si do të jetë moti në Maqedoni nesër dhe fundjavë

Ja si do të jetë moti në Maqedoni nesër dhe fundjavë

Moti të premten në Maqedoni do të mbajë pjesërisht i vranët, paradite me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima të kohëpaskohshme, lokale dhe në formë stuhie afatshkurtër. Pasdite vranësirat do të ulen dhe do të mbizotërojë mot i kthjellët.

Dita e shtunë do të jetë me diell dhe ngrohtë me pak vranësira.

E diela pritet të mbajë me diell dhe ngrohtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare.

/Motilokal.com