Ja si parashikohet moti në Kosovë këtë të diel

Ja si parashikohet moti në Kosovë këtë të diel

Të dielën në Kosovë pritet mot i ngrohtë me diell dhe disa vranësira, ndërsa pasdite ka mundësi për rrebeshe shiu. Temperaturat do të luhaten nga 20 °C deri në 28 °C.

Indeksi ultravjollcë (UV) do të jetë shumë i lartë, sipas ekspertëve shëndetësor kërkohet kujdes kontaktit direkt me rrezet e diellit, sidomos nga ora 10:00 deri në 17:00.

Për më shumë detaje, vizitoni www.motilokal.com ose ndiqni profilet tona në rrjetet sociale për informacione të reja.

/Motilokal.com