Parashikimi i motit këtë fundjavë

Parashikimi i motit këtë fundjavë

Vala e të nxehtit që ka përfshirë kontinentin evropian duke thyer rekorde, duket se tashmë po kthen sytë drejt rajonit të Ballkanit. Meteorologët kanë paralajmëruar nisjen e një tjetër vale, që këtë herë do fokusohet mbi Mesdhe, me rrymat e nxehta afrikane që do të vazhdojnë deri pas mesit të gushtit. Në hark kohor, vala pritet të jetë relativisht e gjatë. 

Motilokal portali i parë dhe më i plotë shqiptar që përcjell të dhëna të sakta të motit aktual dhe jep parashikimin e tij për të gjitha qytetet shqiptare dhe më gjerë, ju sjellë një Video për parashikimin e motit sot dhe fundjavë për Shqipëri, Kosovë, Maqedoninë e Veriut dhe Evropë. /Motilokal.com

https://www.facebook.com/motilokal/iframes/453463738541060/