Moti në Maqedoninë e Veriut me reshje shiu dhe dëbore

Moti në Maqedoninë e Veriut me reshje shiu dhe dëbore

Moti sot në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, paradite me reshje të kohëpaskohshme kryesisht me borë, ndërsa nga fundi i ditës, vende-vende do të ketë reshje të shiut.

Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 1 deri në 2 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të veriut.

Dita e enjte do të jetë me reshje shiu dhe vranësira. Temperaturat e ajrit gjatë ditës do të luhatën nga 1 deri në 5 °C./Motilokal.com