Tërmet i fuqishëm dridh Prizrenin dhe Dragashin

Tërmet i fuqishëm dridh Prizrenin dhe Dragashin

Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë dridhur edhe dy komuna të Kosovës. Sipas faqes All Quakes – EMSC, e cila njofton se Prizreni është goditur nga një tërmet 4.2 ballë të shkallës së Rihterit ndërsa Dragashi me 3.9 shkallë. /Motilokal.com