Në kohën e koronavirusit, në Shqipëri lëkundet toka

Në kohën e koronavirusit, në Shqipëri lëkundet toka

Një tërmet ka goditur Shqipërinë rreth orës 18:13 me magnitudë 3.2 shkallë të Rihterit.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, epiqendra e tërmeti ka qenë rreth 33 kilometra në verilindje të Tiranës dhe 11 kilometra në juglindje të Burrelit.

Nuk raportohet për ndonjë të lënduar apo banesa të dëmtuara përveç dridhje të lehta të tërmetit./Motilokal.com