Reshje dhe temperatura të ulëta, ky është parashikimin i motit për sot dhe nesër në Shqipëri

Reshje dhe temperatura të ulëta, ky është parashikimin i motit për sot dhe nesër në Shqipëri

Të gjithë menduam se stina e dimrit iku, nuk është kështu. Sot në vendin tonë do të mbajë mot i ftohtë me reshje shiu dhe në zonat e ulëta pritet të jenë në formë të shtrëngatave me rrufe. Ndërsa në alpe e verilindje do të ketë reshje të dëborës.

Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 6 deri në 7 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të lindjes dhe juglindjes.

Dita e enjte do të jetë me mot të kthjellët. Temperaturat e ajrit do të luhatën nga 1 deri në 12 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të perëndimit./Motilokal.com