Bora zbardh Kosovën, këto janë temperaturat për sot dhe nesër

Bora zbardh Kosovën, këto janë temperaturat për sot dhe nesër

Moti sot në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë dhe me reshje bore. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga -2 deri në -1 °C. Era do të fryje me shpejtësi 5 m/s në drejtim të verilindjes.

Dita e enjte do të jetë me vranësira në orët e para të ditës, ndërsa pasditja me mot pothuajse të kthjellët. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së enjte do të luhatën nga -2 deri në 3 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të veriut dhe verilindjes./Motilokal.com