Moti në Maqedoninë e Veriut, borë dhe ulje temperaturash

Moti në Maqedoninë e Veriut, borë dhe ulje temperaturash

Moti sot në mbarë Maqedoninë do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, paradite me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe kryesisht me borë.

Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 1 deri në 2 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të perëndimit dhe jugperëndimit.

Dita e enjte do të jetë me vranësira dhe pothuajse i kthjellët. Temperaturat e ajrit gjatë ditës do të luhatën nga 1 deri në 5 °C./Motilokal.com