Abdixhiku: Të gjitha rrugët në Kosovë janë të hapura për qarkullim

Abdixhiku: Të gjitha rrugët në Kosovë janë të hapura për qarkullim

Që nga mbrëmë Kosova është përfshirë nga një mot i ftohtë me reshje bore në ditët e para të pranverës, duke mbuluar edhe rrugët.

Për këtë ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Ambientit Lumir Abdixhiku, në një postim në Facebook, ka njoftuar se rrugët janë të hapura dhe do të vazhdohet me kujdestari të shtuar edhe gjatë natës së sotme.

“Borë nuk ka shumë, qarkullim edhe më pak, por për aq sa ka borë e aq sa ka qarkullim mallrash, rrugët i kemi të hapura. Do të vazhdohet me kujdestari të shtuar edhe sonte”, ka shkruar Abdixhiku./Motilokal.com

Image may contain: outdoor

No photo description available.

Image may contain: sky and outdoor