Bora mbulon Korçën, probleme në disa rrugë

Bora mbulon Korçën, probleme në disa rrugë

Reshje e dendura të borës gjatë gjithë natës dhe ditës së sotme ka bllokuar shumë pjesë të vendit e veçanërisht juglindjen e vendit.

Trashësia e borës në qytetin e Korçës ka shkuar deri në 7 cm ndërsa në zonat malore nga 10 deri në 15 cm. Ndërsa në Dardhë trashësia ka shkuar në 20 cm. Reshjet më të shumta bëjnë me dije burime zyrtare kanë qene nga fshati Libonik e deri në Kapshticë aty janë duke punuar 4 borëpastruese të cilat mbajnë të hapur aksin nacional për mjetet, në veçanti për ato të tonazheve të renda që vijnë nga Greqia.

Nga ana tjetër tri borëpastruese po punojnë nga Boboshtica në Dardhë. Mjete borëpastruese janë duke punuar nga Korça në Voskopojë si dhe Korçë-Ersekë për të mbajtur të hapura të dy këto akse./Motilokal.com

Whatsapp Image 2020 04 01 At 21.30.50

foto galeri

foto galeri