Moti sot me diell, të dielën reshje shiu në Kosovë

Moti sot me diell, të dielën reshje shiu në Kosovë

Moti në Kosovë do të karakterizohet kryesisht me diell dhe pak vranësira të cilat do të jenë të fokusuara rreth maleve.

Temperaturat do të lëvizin nga 7 deri në 17 °C. Era do të fryje me shpejtësi 4 m/s në drejtim të veriut dhe verilindjes.

Dita e shtunë do të jetë me mot pjesërisht me re dhe me vranësira. Temperaturat do të luhatën prej 9 deri në 17 °C. Era do të fryje me shpejtësi 4 m/s në drejtim të verilindjes.

E diela do të mbajë mot pjesërisht me re në mëngjes pasdite priten reshje të mëdha shiu. Temperaturat do të luhaten nga 13 deri në 19 °C. Era do të fryje me shpejtësi 5 m/s në drejtim të veriut dhe verilindjes./Motilokal.com