Vranësira dhe shi, moti sot dhe fundjavë në Shqipëri

Vranësira dhe shi, moti sot dhe fundjavë në Shqipëri

Gadishulli ballkanik do të ndikohet nga masat e ajrit të paqëndrueshme veriperëndimore të cilat do të influencojë mot relativisht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë.

Moti për ditën e sotme do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira të cilat do të shtohen duke sjellë  reshje shiu në zonën veriore-veriperëndimore. Temperaturat e mëngjesit parashihet të lëvizin prej 22 deri në 29 °C.

E shtuna do të jetë me mot me shi, ku temperaturat do të sillen nga 22 deri në 26 °C. Edhe dita e diele do të jetë me shi, temperaturat pritet të lëvizin prej 20 deri në 26 °C. /Motilokal.com