Ky është moti për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Ky është moti për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Pasdite në disa vende do të ketë reshje të shiut.

Temperaturat për ditën e sotme parashihet të lëvizin prej 23 deri në 30 °C. Moti për ditën e shtunë do të jetë me shi, temperaturat pritet të lëvizin nga 21 deri në 27 °C. Ndërsa do të mbaj mot pothuajse i kthjellët, ku temperaturat do të sillen prej 21 deri në 28 °C. /Motilokal.com