Mot me vranësira dhe reshje shiu në Shqipëri

Mot me vranësira dhe reshje shiu në Shqipëri

Moti për këtë fundjavë në Shqipëri do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Gjatë këtyre ditëve parashikohet të mbajë mot me kthjellime dhe vranësira, ku priten edhe reshje shiu.

Moti sot do të mbajë pothuajse i kthjellët në mëngjes, ndërsa gjatë ditës pjesërisht me re dhe reshje shiu. Temperaturat për ditën e sotme do të luhatën nga 14 deri në 21 °C. Era do të fryjë 2 m/s në drejtim të veriperëndimit.

E shtuna do të jetë mot me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 13 deri në 18 °C.

Edhe e diela do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 13 deri në 19 °C./Motilokal.com